www.tak-mieszkam.pl
Pomysły na mieszkanie modne i wygodne !
Półki na książki, biblioteczki...
Gdzie trzymać swoją kolekcję książek
Na półkach trzymamy rośliny, akwaria, rozmaite drobiazgi i bibeloty związane z naszymi wspomnieniami i sentymentami, także przedmioty użyteczne, jak: lampa, budzik, telefon czy sprzęt muzyczny, a w przedpokoju kapelusz. Cokolwiek byśmy jednak wymyślili, podstawowym zadaniem półek jest dźwiganie książek.
Czy półki na książki muszą być zwykłe, tradycyjne, proste? Oczywiście nie. Ostatnio pokazywaliśmy bujane półki na książki. Dzisiaj dla odmiany powykręcane. Takie półki świetnie nadają się do pokoju dziecięcego lub pokoju młodzieżowego.
Nie zawsze wystarcza dla nich miejsca w regałach, a i nie wszyscy lubią regały. Dlatego prędzej czy później i tak kupujemy półki na książki. Zwłaszcza w ciasnym mieszkaniu stanowi to niemały problem przestrzenny. Możemy ustawić niskie półki wzdłuż ścian, zapewniając sobie łatwą dostępność do zbiorów oraz możliwość dowolnego dekorowania ścian ponad nimi. Albo przeciwnie, półki mogą zawisnąć, pozostawiając innym sprzętom całkowicie wolną podłogę. Wreszcie, możemy zdecydować się na wąski „słupek" półek na całą wysokość mieszkania. Można też łączyć wymienione trzy rozwiązania w ramach jednego pomieszczenia. I tak na przykład: w szczycie szafy postawimy wąski regalik na książki, wokół aneksu stołowego zainstalujemy półki wiszące na akcesoria stołowe, a w części wypoczynkowej - niskie na sprzęt muzyczny, prasę i telewizor.
Bardzo interesująco i efektownie zaprezentuje się też lekka półka pod sufitem, a na niej parę dekoracyjnych drobiazgów. Zawieszona pomiędzy dłuższymi ścianami, równocześnie podzieli funkcjonalnie i poprawi proporcje „kiszkowatego" pomieszczenia. W części bliżej drzwi umieścimy wówczas miejsce do pracy, a w głębi pokoju tapczan. W przypadku kuchni - po jednej stronie rozgości się część robocza, a po drugiej stołowa.